FB
deenfrplruuk

Crangria – witaminowa bomba czyli kompot żurawinowy z owocami

Crangria

Crangria to jedyny taki produkt na polskim rynku. Owoce żurawiny, pomarańczy, jabłek i cytryny w pysznej, naturalnej zalewie wystarczają do przygotowania 2,5 napoju. Nie od dziś wiadomo, że żurawina spożywana jako składnik urozmaiconej diety, wykazuje dobroczynne oddziaływanie dla zdrowia. Ma zarówno działanie terapeutyczne (w przypadku dolegliwości układu moczowego), ale przede wszystkim profilaktyczne. Dodatek owoców pomarańczy, cytryny oraz jabłek sprawi, że szklanka naszego kompotu w pełni zaspokoi dzienne zapotrzebowanie na witaminę C i jednocześnie w naturalny sposób wpłynie dobroczynnie i zdrowotnie na pozostałe układy w naszym organizmie.

Zapraszamy do zakupu!Kapusta kwaszona – sposób na zdrowy detoks.

Kapusta kwaszona

Kapusta kwaszona jest tradycyjnym, zakonserwowanym środkiem spożywczym. W dobie trendu na życie fit przeżywa swoją drugą młodość.

 

Poznajcie lecznicze właściwości kapusty kwaszonej:
– odświeża umysł, daje uczucie radości
– uodparnia na sytuacje stresowe
– pobudza przemianę materii
– wzmacnia układ odpornościowy i zwiększa wydolność mięśni
– przyspiesza wykorzystanie żelaza
– pomaga w budowie tkanki kostnej więcejŻurawina – owoc o cudownych właściwościach

Żurawina w syropie

Żurawina pochodzi z terenów Ameryki Północnej. Jej owoce były używane do różnych celów, zarówno jako środek leczniczy, ale także przedłużający trwałość innych produktów np. mięsa.

Sezon na żurawinę jest bardzo krótki, dlatego najczęściej jest ona spożywana w formie przetworzonej. Oczywiście najlepsze jest świeża żurawina, trudno dostępna na naszym rynku. Można jednak bez trudu zaopatrzyć się w żurawinę suszoną, dżemy i soki z żurawiny czy preparaty farmaceutyczne zawierające koncentrat z suszonej żurawiny.

Układ moczowy

Owoce żurawiny od setek lat były cenione jako naturalne remedium na zakażenia układu moczowego. W 1994 roku przeprowadzono badanie z udziałem 153 kobiet, które dało naukowych dowodów na to, że żurawina zapobiega infekcją układu moczowego. W tym badaniu kobiety, które otrzymały sok żurawinowy zapadały na infekcje układu moczowego o połowę rzadziej niż te którym podano placebo.
Ochronne działanie soku żurawinowego wynika z: więcejCzy wiecie, że…

żurawina - działanie

Wyobraźcie sobie rzepy stosowane w butach lub kurtkach..
Owoce żurawiny zawierają wtórne substancje roślinne, które
posiadają niezwykłą zdolność: uniemożliwiają bakteriom
osadzanie się na śluzówkach. To sprawia, że żurawina jest
tak wyjątkowa. Efekt antyprzywierania proantocyjanidyny
powoduje, ze bakterie E.coli wypłukiwane są wraz z moczem i nie mogą powodować stanów zapalnych pęcherza moczowego lub nerek.